astroloji nedir astroloji egitimi

Astroloji, gökyüzündeki sanal ve gerçek gökcisimleri ile bunların hareketlerinin, yeryüzündeki her olay, insan davranışları ve seçimlerimiz üzerindeki etkisini bir eşzamanlılık bağlantısı kurarak anlamlandırmaya çalışan kadim bir ilimdir. Ülkeler, yaşayan canlı varlıklar ve hayatınızda gelişen her çeşit olay Astroloji’nin çalışma alanındadır.

Pozitif bilim dallarından farklı olmasına rağmen, içinde Felsefe, Geometri, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Sanat tarihi ve Astronomi gibi bilim dallarından faydalanılan teknik çalışmalar bütünüdür ve yorumlama boyutu ile de sanattır. 

Astroloji çalışmaları ve Astroloji Eğitimi sözkonusu olduğunda, içe doğma, hissetme ve sezme yerine, teknik çalışmalar ve hesaplamalar vardır. Yorum, ortada olmayan ve içe doğan bir alandan değil, çalışarak elde ettiğiniz bilgilerden gelir.

Astroloji fal değildir ve Astrologlar fal bakmazlar. Referans noktamız, tekrarlayan ve sayıca anlamlı bir sonuç ortaya çıkaran pozisyonlardır.

Astroloji ve Astroloji Eğitimi’nin kişiye sağlayacağı en büyük fayda, kendini ve diğer insanların davranışlarını tanımak, anlamlandırmak, evrenle kendi arasında anlamlı bir bağlantı olduğunu fark edebilmek ve zamanı planlayabilir hale gelmektir. Böylece kişiye kendine, başkalarına ve evrene karşı tevazu içinde bir saygı ve anlayış gelişir.

Hayatın her aşamasında yapacağımız seçimlerde, verilecek kararlarda ve insan hayatında önemli sayılan evlenme, doğum yapma, işe girme veya iş kurma gibi konularda Astroloji’den faydalanarak zamanı doğru şekilde kullanırız.

Astroloji Eğitimi süresince öncelikle bir doğum haritasını tüm yönleri ile okuyabilme becerisi geliştirmeyi öğrenirsiniz. Haritalar size genel sağlık durumu, davranış biçimleri, maddi manevi kazançlar, yakın çevre ve daha mesafeli olunan kişilerle ilişkiler, kısa veya uzun dönem eğitimler, üniversite hayatı, evlilik, eş seçimi, ilişkileri yaşamanızı kolaylaştıran veya zorlaştıran faktörler, kariyer hayatı ve doğru meslek seçimi, yerleşim alanı ve aile ilişkileri gibi alanlarda sayısız bilgi sağlar. Bunlara ek olarak da taşınma, evlenme, iş yeri açma gibi önemli zamanlamaları doğru kullanabilme becerisi kazanırsınız.

Günümüzde Astrolog sıfatını almak için herhangi bir kontrol olmaması, eğitim süreçlerinin de gün geçtikçe bilinçsiz kişiler tarafından sürdürülmesi sebebi ile, Astroloji belki de tarihteki en zor dönemini yaşamaktadır. Astrolog ünvanı almak bu kadar kolay olsa da, uygulamak, öğrenmek, öğretmek ve yorumlamak kesinlikle bu kadar kolay değildir. Kendi hayatında Astroloji dışında bir eğitimi olmayan, herhangi bir sanat, spor dalı ilgisi bulunmayan, siyaset, gündem, bilim ve tarihi iyi takip etmeyen kişilerin Astrolog ünvanı aldıktan sonraki yorumları insan psikolojisini anlamaktan çok uzaktadır.

Astrolog, vizyon sahibi, kültürlü, kendini her alanda geliştiren ve bilimi takip eden kişidir.

Bugün birçok kişi, kolay yoldan para kazanmak için öğrendiği birkaç sembolle, Astroloji hakkında hiçbir bilgisi olmayan insanlara, çok şey biliyor gibi yanlış aktarımlarda bulunarak, onların geleceği, kararları ve şimdiki durumları üzerinde negatif tesirlerde bulunup, psikolojilerine ağır hasarlar vermektedir.

İyi bir Astrolog insan psikolojisine önem verdiği gibi, kesin negatif hüküm bildirip, bunu ilim gibi yansıtarak, insanlara korku veren diyalogların içinde yer almaz. Zaten kişisel vizyonu ve hayata bakış açısı da buna izin vermez.

Astrolog olmaya uygunluk, haritanızdaki açılar veya yerleşimlerden önce, Astroloji ile tanışmadan önce aldığınız eğitim, kültür seviyeniz ve psikolojik yeterliliğiniz ile ölçülür. İnsanları haritalarına göre eğitime seçmek, benim için bir satış pazarlama tekniği olmaktan öteye geçemez.

2020 yılı itibariyle, Astroloji Eğimi vermekte 8.senem doldu. Bunun ilk dört senesi yüzyüze, geri kalan dört sene ise online eğitimlerle devam ediyor. Online Astroloji Eğitimi almanın avantajı konuların dağılmaması, dersin kişisel problemlerle bölünmemesi ve istediğiniz zaman tekrar izleyebilme fırsatından kaynaklanmaktadır.

Daha önceki yıllardaki deneyimlerime dayanarak öğrencilerin en fazla zorlandığı alanın Temel Seviye’de ev, burç, açı, gezegen kombinasyonları tam olarak yapma ve yorumlama olduğunu bildiğim için, Temel Seviye Astroloji Eğitimi’nde 24 ders boyunca bunlar ve aralarındaki ilişkiyi hem teknik hem de yorumlama anlamında en üst düzeye çıkaracak bir program hazırlayarak, öğrencilerime vermeye başladım. 

Orta Seviye Astroloji Eğitimi’nde her Astrolog’un bilmesi gereken midpoint, asaletler öğretisi, arap noktaları, sabit yıldızlar, Ay fazları, Dolunay, Yeniay, Tutulmalar ve astreoidlere geniş bir program sunuyorum.

İleri Seviye Astroloji Eğitimi’nde bu sene son derece seçici davranıyorum ve ileri bilgileri gerçekten hak eden kişilerle paylaşmak istiyorum. Tüm öngörü tekniklerini Rektifikasyon ve Coğrafi Astroloji dahil olmak üzere, İleri Seviye’de veriyorum.

Her seviyenin sonunda s��nav yaparak, bilgiyi ölçüyor ve yeterlilik sağlamayan kişilere sertifika vermiyorum.

Astrolog olarak hazır olduğuna inandığım öğrenciler isterlerse kendileri danışmanlık yapabiliyor veya eğitim verme süreci başlatabiliyorlar. Diğer yandan 2019 Ocak ayında kurduğum Gökyüzüne Sor sitesinde, yetiştirdiğim ve benimle devam etmek isteyen mezun öğrencilerle beraber çalışıyorum.

Didem Şarman sitesinde kendi danışmanlık ve eğitim süreçlerimi devam ettiriyor, Astroloji Eğitimi sitesinde de sizlerle hem doğru bilgileri paylaşmak adına Youtube üzerinden her Perşembe 21.30’da yayın yapıyor hem de yeni öğrencilere ulaşıyorum.
Bilgiyi bilmek kadar, anlatmak, paylaşmak ve aktarmanın da önemli olduğunu düşünüyorum. Siz de bugün pozitif bir bakış açısı ile, bilimin çizgisinden uzaklaşmadan, kafanızı karıştıran bilgilerin olduğu değil, çalışıp, mantığını anlayarak, doğru bilgilerle yolunuza devam edeceğiniz bir eğitim almayı düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Selam ve Sevgi ile.

astroloji okulu   yayınlar   astroloji eğitim ücretleri   astroloji kursu