evler astroloji kavramlar 10

Astrolojide 12 ev vardır evler ve saat yönünün tersine ilerler. Asc yazan yer, yani Koç burcunun doğal evi 1. evdir. Arkasından Boğa burcunun doğal evi olan ikinci ev gelir. Daha sonra İkizler burcunun doğal evi olan 3. ev gelir ve evler bu sıralama ile asc’ye
geri dönene dek 12 tanedir.

Yukarıda gördüğünüz mc, haritanın 10. evini başlatır. Herkesin haritasında birinci ev, yani asc, bir başka deyişle yükselen burç, Koç ile başlamaz. Örneğin yükselen burcu Oğlak olan biri için, 1. ev Oğlak, 2. ev Kova, 3. ev Balık, 4. ev Koç ve 5. ev Boğa sıralaması ile gidecektir. Haritada 1. eve asc, yükselen burç; 4. eve ic, yani haritanın dip noktası; 7. eve dsc, yani alçalan burç; 10. eve mc, yani haritanın tepe noktası denmektedir. 

1. Ev, yükselen burç: Kişinin taktığı sosyal maske (örneğin burcu Terazi, yükselen burcu Yay olan biri, normalde kendi içinde ilişkilere çok önem verse de, toplum içerisinde özgürlüğüne düşkünmüş gibi bir izlenim verebilir), gösterdiği davranışlar, bedensel, fiziksel ve görünürdeki davranışsal özellikleri, genel sağlık durumu ve 29 yaş Satürn döngüsü (herkesin 29 yaşında geçirdiği Satürn döngüsü, doğum anınızdaki sabit yerleşen Satürn’e, gökyüzünde transit halde ilerleyen Satürn gezegenin kavuşmasıdır) ile birlikte daha fazla uygulanmaya başlayan davranışlar, haritanın başlangıç koşulu ve buna bağlı olarak kişinin gelişiminin ne yönde olacağının temsilcisidir. 

2. Ev: Kişinin maddi kaynaklarını, yeteneklerini, sahip olacağı malları ve eşyaları, kişinin kendi kazandığı parayı ve üretimini, öz değerini, sahip olduğu maddi manevi değerlere bakış açısını ve yakın ilişkilere verdiği zararı gösterir. 

3. Ev: Kişinin nasıl iletişim kurduğu, seyahatleri, yakın çevre ve akrabaları ile ilişkileri, kardeşi, sözlü ve yazılı iletişim kabiliyeti, öğrenme becerileri, ilkokul ve lise öğrenimi hakkında bilgileri içerir. 

4. Ev: Kişinin kökenini, aile hayatını, yaşadığı alanı, evini, geçmişten bugüne taşıdığı ruhsal mirasını, yaşamının son dönemlerini ve genetik olarak getirdiği olası hastalıkları gösterir.Ölüm zamanlarında da etkisi görülen bir evdir. 

5. Ev: Bilinç, kişinin çocuk sahibi olup olmayacağını, aşk hayatını ve flörtlerini, cinselliğe bakış açısını, eğlence ve tatil anlayışını, sahnede olma halini, yetenekleri ile kendini ortaya koyduğu alanı, kumar, şans, riskli davranışlar, spekülatif olaylarla
ilişkisini açıklar. 

6. Ev: Kişinin çalışma hayatını ve buna bağlı fiziksel ve ruhsal yıpranmaları, hastalıkları, yanında çalışanları, yardımcıları, günlük rutin yaşamının nasıl geçtiğini ve evcil hayvanları gösterir. İş hayatı açısından değerlendirilmesi gereken bir evdir. 

7. Ev: Kişinin nasıl ilişki kurduğunu, eş modelini, evliliğini, ortaklıklarını, davaların açıldığı zamanı, sosyal ilişkilerini, seçimlerini, avukatlarını, vekâlet verdiği kişileri ve yakın dostlarını gösterir. Ölüm zamanlarında da etkili olarak görülen bir evdir. 

8. ev: Her ne kadar ölümle doğrudan bağdaştırılsa da buradaki ölüm, öncelikle psikolojik ölüm ve kişinin kendini yenilemesidir. Mistik ve gizemli olana, okültizme ilgi, hayati tehlikeler, ameliyatlar, dönüşüm, içgüdüler, ölüm sezgisellik, araştırmalar
ve cinsellikle ilgili bilgiler verir. 

9. Ev: Umutlar, felsefe, kişisel gelişim evidir. Kişinin üniversite hayatını, yabancı ülkelerle olan ilişkilerini, yabancı dil öğrenme kabiliyetini, ruhsal öğretmenlerini, davaların seyrini, eşi ile iletişimini, astroloji ve kişisel gelişimle olan ilgisini ve öğretmenlerini gösterir. 9. ev, evlilik akti imzalandığı zamanlarda etkin olarak görülmektedir. 

10. Ev: Kişinin kariyer yaşamını, toplum içinde nasıl davrandığını ve kendisini nasıl tanıtacağını, ailesinde kim otorite figürü ise onu (anne daha otoriter ise anneyi, baba daha otoriter ise babayı veya yaşça büyük olanı), yaşça büyük kişileri, devletle, patronlarla ve resmi kurumlarla ilişkileri gösterir. 10. ev evlilik bitişlerindeki zamanlamada etkin rol oynamaktadır. 

11. Ev: Kişinin arkadaş çevresi, sosyalliği, plan ve projeleri, takım çalışmaları, kariyer gelirleri, geleceğe yönelik hedefleri, dernekler, vakıflar ve kitlelerle iletişimini gösterir. 

12. Ev: Kişinin hayalleri, evrensel bilgiyi alabilmesi, anne karnındaki deneyimleri, rüyaları, kayıpları, hastaneler ve hapishanelerle ilişkisini, inziva sürecini, sınırsız olduğu yeri, iyileşmeyi ve getirdiği karmayı (4. evle birlikte) gösterir.

Önemli : Paylaşılan içerikler bilgi paylaşımını hedefler. İnkılap Kitap evinin yayınlamış olduğu '' Astroloji İle Doğru Eşi Seç '' kitap içeriğidir. Her hakkı saklıdır. Kopyalanması yada kısmen kullanılması durumunda hukuki işleme tabidir.

astrolojide evler   astroloji   burçlar   burç   ileri seviye astrolloji eğitimi   temel seviyede astroloji eğitimi   astroloji eğitimi