kistirilmis burc astroloji kavramlar 11

Bir haritaya bakarken eğer tüm burç ev sistemini kullanmıyorsanız, bir eve aynı anda iki burcun yerleştiği durumu ile karşılaşabilirsiniz. Benim kullandığım haritalar, Alcabitius ev sistemi ile bakılmıştır ve bunun dışında yaygın olarak kullanılan
Placidus ve tüm burç ev sistemleri vardır. 

Örnek haritada 1. ev, yani yükselen burcu 28 derece Akrep ile başlarken görüyorsunuz. Her burç 30’ar derece olduğu için, 28 derece Akrep burcundan iki derece sonra, Akrep burcu bitmiş, 1. evin içinde Yay burcu başlamıştır. Bu durumda Yay burcu, 1. evde ve tabii ki karşıt burcu olan İkizler burcu da 7. evde kıstırılmış durumdadır. Bunun tek bir anlamı vardır; 1. eviniz ve 7. eviniz kıstırılmış burç sayesinde iki burcun yönetici gezegeninden etki almakta ve size iki burcun da özelliklerini yansıtmaktadır. Yani, örnek haritada yükselen yöneticisi Mars ve Jüpiter, 

7. ev yöneticisi Venüs ve Merkür’dür. Fakat hiçbir koşulda iki yükselen burcum var denmez, bu haritadaki örnekte de yükselen burç Akrep’tir. 

Eğer haritada kıstırılmış burç varsa, bir evde iki burç olmasına rağmen, o evi 2 evmiş gibi sayamazsınız. Örneğin, haritada 1. ev Akrep, 2. ev Oğlak, 3. ev Kova, 4. ev Balık, 5. ev Koç, 6. ev Boğa, 7. ev Boğa, 8. ev Yengeç olarak ilerlemektedir. Örneğin, 6. ve 7. evlerin yöneticisi aynıdır ve Boğa’dır. Bu haritada kıstırılmış bir burç yer aldığı için, sıralamada belirli evlerin aynı burç ile tekrar etmesini sağlamaktadır ve sadece aynı burca sahip evlerin ortak bir özelliği olduğuna dikkat çekmekte ve yöneticilerinin aynı olduğuna işaret etmektedir. Örneğin, burada 6. ev ve 7. evi Boğa burcu kestiği için bu evler Venüs tarafından yönetilmektedir ve bu küçük örnek size iş hayatınızdan bir partner seçebileceğinizi veya iş hayatınızda ortak bir iş yapabileceğinizi göstermektedir. Bu yorumda 6. ev ve 7. ev anlamları birleştirilmiştir. 

Önemli : Paylaşılan içerikler bilgi paylaşımını hedefler. İnkılap Kitap evinin yayınlamış olduğu '' Astroloji İle Doğru Eşi Seç '' kitap içeriğidir. Her hakkı saklıdır. Kopyalanması yada kısmen kullanılması durumunda hukuki işleme tabidir.


kıstırılmış burç   astroloji   burçlar   burçlar haritası   evler