yonetici ve yucelim yoneticisi nedir astroloji kavramlar 14

Yönetici ve Yücelim Yöneticisi Nedir?
Yönetici, en basit tanımla bir gezegen veya ışığın kendi doğasını en iyi anlatabilecek burçta yer almasıdır.
Astrolojide yöneticilik kavramına göre Koç ve Akrep burçlarını Mars, Boğa ve Terazi burçlarını Venüs, İkizler ve Başak
burçlarını Merkür, Yengeç burcunu Ay, Aslan burcunu Güneş, Yay ve Balık burçlarını Jüpiter, Oğlak ve Kova burçlarını ise
Satürn yönetmektedir.

Herhangi bir gezegen yönetici olduğu bir burçta yer alıyorsa, gezegen kendi doğasını en iyi şekilde ifade edecek, güçlü olacak demektir.
Yücelim yöneticisi, ani olaylarda sıklıkla gözlemlenen bir etkiye sahip olmakla birlikte, bir gezegen veya ışığın kendi doğasına uygun olan bir burçta gücünü iyi ve kötü yönde en üst düzeyde kullanabilecek serbestliğe, özgürlüğe ve açıklığa sahip
olması durumudur. 

Yücelim yöneticisi kavramına göre, Koç burcunun yücelim yöneticisi Güneş, Boğa burcunun Ay, İkizler burcunun Kuzey Ay Düğümü, Yengeç burcunun Jüpiter, Başak burcunun Merkür, Terazi burcunun Satürn, Yay burcunun Güney Ay Düğümü, Oğlak burcunun Mars, Balık burcunun yücelim yöneticisi ise Venüs’tür. Akrep, Aslan ve Kova burcunda yücelim yöneticisi bulunmamaktadır.
Tüm bunların dışında modern astroloji, Uranüs’ü Kova burcu ile, Plüton’u Akrep burcu ile, Neptün’ü ise Balık burcu ile
özdeşleştirerek, bu gezegenlere ilgili burçlarda yöneticilik vermiştir.

Önemli : Paylaşılan içerikler bilgi paylaşımını hedefler. İnkılap Kitap evinin yayınlamış olduğu '' Astroloji İle Doğru Eşi Seç '' kitap içeriğidir. Her hakkı saklıdır. Kopyalanması yada kısmen kullanılması durumunda hukuki işleme tabidir.

yönetici   yücelim nedir   burçlar   burç   astroloji   astroloji kavramlar