zarar gorme ve dusme nedir astroloji kavramlar 15

Zarar Görme ve Düşme Nedir? 

Bir gezegen veya ışık, yönettiği burcun karşıt burcunda yer alan bir burçta “zararda” olarak tanımlanırken, yüceldiği bir burcun karşıt burcunda “düşer” diye tanımlanır. 

Örneğin; Ay, Yengeç burcunu yönettiğine göre, Yengeç’in karşıt burcu olan Oğlak burcunda Ay zarardadır. Venüs, Balık burcunda yüceldiğine göre, karşıt burç olan Başak’ta Venüs düşmektedir. 

Burada önemli olan nokta sizin bu isimlere kanarak, düşmekte veya zararda diye tabir edilen gezegene kötü muamele yapmamanızdır, zira bir gezegen düştüğü veya zarar gördüğü bir burçta ise bu ona teknik olarak gezegenlerin gücünü hesaplarken puan kaybettirecek, ancak haritada tavır olarak sadece “kendi doğasını yansıtmadığı bir evde bulunduğunu” ifade edecektir. Yani Mars düştüğü Yengeç burcunda konumlandığında onu kaldırıp çöpe atamaz, ona kötü muamele yapamaz. Nitekim Mars;
hızlı, atak, erkeksi, girişken tavrını bu burçta yansıtmakta zorluk çekse de, kişi, Yengeç burcunun etki ettiği konulara son derece motive olacak. Örneğin, yüzme konusunda başarılı bir sporcu veya iş hayatında aile danışmanlığı yapan biri olabilecektir.

Önemli : Paylaşılan içerikler bilgi paylaşımını hedefler. İnkılap Kitap evinin yayınlamış olduğu '' Astroloji İle Doğru Eşi Seç '' kitap içeriğidir. Her hakkı saklıdır. Kopyalanması yada kısmen kullanılması durumunda hukuki işleme tabidir.

zarar görme   düşme nedir   astroloji   burçlar   burç   gezegen